Profilaktyka

...

OCT - OPTYCZNA KOHERENTNA TOMOGRAFIA


OCT jest bardzo nowoczesną, całkowicie bezpieczną i dokładną metodą obrazowania struktur siatkówki i nerwu wzrokowego. Badanie OCT oparte jest na wykorzystaniu światła rozproszonego na poszczególnych warstwach tkanki, które pozwala nam uwidocznić najmniejsze zaistniałe zmiany w siatkówce oka i tarczy nerwu wzrokowego.  Jest to badanie bezdotykowe, wykonywane ambulatoryjnie. Samo badanie trwa kilka minut, ale do prawidłowej oceny wyników niezbędne jest doświadczenie lekarza oceniającego. Koherentna Tomografia Optyczna jest często nazywana również biopsją optyczną ponieważ udostępnia bezkontaktowe wniknięcie w głąb tkanki. Dzięki swojej nieinwazyjności badanie może być powtarzane tak często jak jest to konieczne, a jego precyzyjność pozwala nam dokładnie śledzić chorobę i dobrać skuteczną formę leczenia.
OCT pozwala na diagnostykę oraz monitorowanie wielu chorób mogących prowadzić do nieodwracalnego upośledzenia widzenia.
Badanie OCT oczu jest bardzo istotne szczególnie dla Pacjentów, u których stwierdzono starcze zwyrodnienie plamki AMD, otwory w plamce, zmiany cukrzycowe na dnie oka. Odgrywa również ogromna rolę wśród pacjentów, u których została zdiagnozowana jaskra, dzięki optycznej tomografii mamy możliwość monitorowania zachodzących zmian jaskrowych.

szczegóły >>> pobierz plik

...

Program profilaktyki gruźlicy


Gruźlica jest chorobą zakaźną, która może dotknąć każdego z nas. Często bywa wykrywana przypadkowo. Dlatego już dziś sprawdź czy ryzyko zachorowania na nią dotyczy również Ciebie Gruźlica jest bakteryjną chorobą zakaźną, wywoływaną przez prątki gruźlicy.

 więcej ... >>>

...

PROFILAKTYKA CHORÓB UKŁADU KRĄŻENIA


Szanowny Pacjencie!

Jeśli masz 35, 40, 45, 50, lub 55 lat

ZGŁOŚ SIĘ DO PROGRAMU PROFILAKTYKI CHORÓB UKŁADU KRĄŻENIA

Warunki uczestnictwa w Programie profilaktyki chorób układu krążenia

Program adresowany jest dla osób które:

 

- w tym roku kalendarzowym mają 35, 40, 45, 50, 55 lat

-są obciążone czynnikami ryzyka (palenie tytoniu, nadciśnienie tętnicze krwi, zaburzenia gospodarki lipidowej, niska aktywność ruchowa, nadwaga i otyłość, upośledzona tolerancja glukozy, nadmierny stres, nieracjonalne odżywianie się, wiek,)

- u których nie została dotychczas rozpoznana choroba układu krążenia

- które w okresie ostatnich 5 lat nie korzystały ze świadczeń udzielanych w ramach programu profilaktyki CHUK także u innych świadczeniodawcówŚwiadczenia w ramach programu udzielane są bez skierowania, przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, do którego ubezpieczony jest zadeklarowany. Lekarz przeprowadza wywiad z pacjentem oraz kieruje go na badania pozwalające określić kategorię ryzyka choroby układu krążenia.


Wszystkie prawa zastrzeżone © 2024 nzozpw
created by PRR WebCreate